Artroskopija

ARTROSKOPIJA

Endoprotezavimas

ENDOPROTEZAVIMAS

LOR

LOR

ORTOPEDIJA

TRAUMATOLOGIJA

TVARSČIAI

Ortopedija

Ortopedija – chirurgijos sritis, orientuota į kaulų, raumenų, sausgyslių deformacijų bei jų pakitimų tyrimą bei gydymą. Deformacijos gali būti įgimtos arba atsirasti dėl netinkamos avalynės, netinkamos laikysenos ar traumos. Ortopedijos gydymo tikslas yra saugoti ir tausoti arba atkurti raumenų ir kaulų sistemą bei jos funkcijas.

Atsižvelgiant į deformaciją ir jos laipsnį galimi du gydymo keliai: 

  • chirurginė operacija;
  • neoperaciniai būdai (fizioterapijos procedūros, ortopedinės priemonės, gydomoji mankšta, ortopedinė avalynė ar specialūs įdėklai į avalynę).

Vaikų ortopedijoje prie įprasto judamojo aparato tyrimo ir gydymo prisideda vaiko vystymosi bei judamojo aparato būklės augant vertinimas (esant nukrypimams nuo normų).

Vaikų ortopedijoje vyrauja dvi dažnos problemos:

  • Kojų ilgio skirtumas (žmonės gali pragyventi visą gyvenimą nežinodami, jog jų kojos yra skirtingo ilgio. Tačiau didesnis kojų ilgių skirtumas gali sukelti stuburo iškrypimą ar net tarpslankstelinę stuburo išvaržą, o tai savo ruožtu žmogui gali turėti labai skaudžių ir ilgalaikių pasekmių).
  • Galūnių ašių deformacija (pvz.: Cubitus varus, Cubitus valgus, Genu valgum, Genu varum, recurvatum patologijos).

Tiek kojų ilgių suvienodinimui, tiek galūnių ašių korekcijai yra naudojamos aštuoniukės (arba dvigubos aštuoniukės) formos implantai, kuriuos galime pasiūlyti.

Tai tvirti, visus kokybės reikalavimus atitinkantys implantai, kurie operacijos metu fiksuojami ant kaulo augimo plokštelės. Implanto pagalba kaulo augimas toje vietoje pristabdomas, ko pasekoje galima galūnės korekcija.

Jei reikalingas kojos ilginimas, rekomenduojame FITBONE – tai vienintelė pasaulyje pilnai implantuojama elektromechaninė vinis, skirta galūnių ilginimui ir deformacijų koregavimui. 

Aštuoniukės implantai
ORTHOFIX

Dvigubos aštuoniukės implantai
ORTHOFIX

Intramedulinė vinis „FITBONE“
ORTHOFIX

Aštuoniukės implantai
ORTHOFIX

Dvigubos aštuoniukės implantai
ORTHOFIX

Intramedulinė vinis „FITBONE“
ORTHOFIX

Osteoartrozė – tai degeneracinė sąnario liga, kurios metu pažeidžiama sąnario kremzlė. Ligai progresuojant atsiranda nuolatiniai kelio sąnario skausmai, degeneruoja sąnario funkcija, jis pradeda tinti ir netgi krypti į šoną. Ši liga diagnozuojama vis jaunesnio amžiaus žmonėms dėl intensyvaus ir sunkaus fizinio darbo ir krūvio.

Koreguojanti blauzdikaulio proksimalinio galo osteotomija – tai pleišto formos kaulo pašalinimas tam, kad būtų galima ištaisyti kelio sąnario deformaciją (ištaisyti blogą apatinės galūnės ašį ir perkelti atraminį krūvį į neutralią arba šiek tiek išorinę kelio sąnario pusę). Tokiu būdu, koreguojant apatinės galūnės ašį, pažeistajam sąnario paviršiui tenkantis krūvis mechaniškai perkeliamas ant sveikosios pusės. 

Blauzdikaulio proksimalinio galo osteotomija paprastai atliekama, kuomet medikamentinis osteoartrozės gydymas yra nebepakankamas, tačiau sąnario kremzlė pažeista tik vienoje kelio pusėje ir sąnarį dar galima išsaugoti. Ši procedūra leidžia apsaugoti nuo tolimesnio sąnario dėvėjimosi. Dažniausiai ji atliekama jaunesniems pacientams ar net vaikams (pvz.: ankstyvas displastinio klubo sąnario gydymas, be kurio paauglystėje susidarytų osteoartritas).

Mes siūlome aukščiausios kokybės bei moderniausios technologijos osteotomijos implantus, pasižyminčius geromis tvirtumo savybėmis.

Plokštelė blauzdikaulio proksimalinio galo koreguojančiajai osteotomijai
KÖNIGSEE IMPLANTATE

Pėdos nykščio deformacija (Hallux Valgus), kitaip dar vadinama iššokusiu pėdos kauliuku – tai pirmojo padikaulio ir didžiojo piršto deformacija. Deformacija atsiranda, kai didysis pirštas ima krypti link kitų pėdos pirštų, o pirmasis padikaulis – priešinga kryptimi. Ilgą laiką traumuojant pirmąjį padinį pirštą vystosi kaulinės deformacijos, krypsta ir kiti pėdos pirštai bei pati pėda.

Nors pėdos nykščio deformacija nėra svetima vyrų tarpe, tačiau šia liga dažniau serga moterys, dėvinčios siaurus aukštakulnius batus smailiais galais. Ligos požymiai išryškėja apie 30–50 gyvenimo metus. Liga greičiau progresuoja dirbant sunkų fizinį ar stovimą darbą (ypač padidėjus kūno svoriui).

Pradinėje deformacijos stadijoje (lengvam skausmui ir uždegimui malšinti) skiriami vaistai nuo uždegimo, fizioterapijos procedūros, naudojami specialūs batų įdėklai (koreguojantys pėdos judesius ir mažinantys skausmą). Reumatoidinio ar podagrinio artritų atvejais skiriami papildomi medikamentai.

Ligos simptomai: 

  • pėdos nykščio kauliukų paraudimas ir patinimas;
  • pėdos nykščio maudimas;
  • atsiradę nuospaudos;
  • darosi sunku vaikščioti dėvint aukštakulnius, o ligai progresuojant – net ir paprastą avalynę. 

Operacija rekomenduojama tada, kai gydant konservatyviai nesulaukiama norimo efekto arba deformacija yra gerokai pažengusi. Operacijos metu ištaisoma kaulų ašis, pašalinamos kaulinės išaugos ir atstatoma normali sąnario funkcija.

Norime padėti atsikratyti šios ne tik skausmingos, bet ir neestetinės deformacijos, dėl to siūlome aukštos kokybės implantus, skirtus pėdos nykščio deformacijos korekcijai.