Labai dažnai dėl su amžiumi susijusių pokyčių sąnariniai paviršiai nusidėvi: kremzlė palaipsniui netenka savo elastingumo ir atstatymo galimybių. 

Esant dideliam sąnario nusidėvėjimui sąnarys pilnai neatlieka visų savo funkcijų, o žmogus kenčia nuo įvairaus lygio skausmų, kartais – mobilumo praradimo.

Sąnarių endoprotezavimas – tai šiuolaikiškas, saugus ir veiksmingas sąnario pakeitimas dirbtiniu implantu. Implantas sugrąžina pacientui buvusią gyvenimo kokybę: grąžina sąnariams jų buvusias funkcijas ir suteikia galimybę pamiršti kankinantį skausmą.

Dažniausiai atliekamos klubo sąnario ir kelio sąnario endoprotezavimo operacijos. 

Mes siūlome aukščiausios kokybės bei pažangiausios technologijos endoprotezus, kurie padės susigrąžinti gyvenimo kokybę ir pamiršti skausmą, o kartu užtikrins ir ilgalaikį tarnavimą.

Klubo sąnario keitimo (endoprotezavimo) metu pakeičiamas viršutinio šlaunikaulio galas ir suformuojama nauja dubenkaulio gūžduobė. Endoprotezo komponentai fiksuojami mechaniniu būdu (įstatant į kaulą), tokiu būdu implantai perauga su kaulu užtikrindami natūralų tvirtumą. Tačiau kartais, dėl anatominių paciento savybių, reikia naudoti gūžduobę, tvirtinamą cementiniu būdu.

Operacijos tikslas yra sugrąžinti pacientui funkciją ir mobilumą bei  pašalinti diskomfortą ir skausmą, taip suteikiant galimybę grįžti į normalų kasdieninį gyvenimą.

Laikantis atitinkamo tausojamojo režimo bei vadovaujantis gydytojo nurodymais, endoprotezas tarnauja daugelį metų. Galime pasiūlyti bene geriausią pasirinkimą rinkoje – patentuotą VERILAST◊ technologiją (kurią sudaro OXINIUM◊ klubo galvutė ir XPLE polietileninis intarpas). Tai klubo technologija nr. 1 (remiantis 2020 m. Jungtinės Karalystės bei Australijos endoprotezų registru), kuri užtikrina ne tik endoprotezo ilgaamžiškumą, bet ir puikų biologinį suderinamumą, kurio dėka nepasireiškia alerginės reakcijos metalui.

Klubo sąnario endoprotezavimo sistemą sudaro keturi komponentai: stiebas, gūžduobė bei galvutė su intarpu. Mes siūlome platų endoprotezų pasirinkimo spektrą (skirtingo dydžio, fiksacijos ir medžiagiškumo). Kokie endoprotezai bus naudojami, kiekvienu individualiu atveju sprendimą priima pacientą gydantis gydytojas. Nepriklausomai nuo to, kuris mūsų įmonės siūlomas endoprotezas bus naudojamas gydant pacientą, mes garantuojame, jog tai yra aukščiausios kokybės produkcija.

Klubo stiebas POLARSTEM – šis stiebas pagamintas remiantis vienu pažangiausių ir geriausiai žinomų, 1986 m. Prancūzijoje sukurtu ir nuolat tobulinamu, dizainų.

Šios formos stiebo klinikiniai tyrimai (daugiau kaip 20 m.) parodė, kad šios formos stiebo koncepcija yra viena moderniausių, taikant minimalios invazijos būdą: išsaugomas kaulo kiekis ir minkštieji audiniai, atstatomas geras judėjimo funkcionalumas ir atkuriamos anatominės mechaninės savybės.

 • Stiebo forma remiasi patikrintu tvirtos fiksacijos mechanizmu.
 • Stiebo forma leidžia jį implantuoti lengvai, su mažesniu pjūviu operacijos metu.
 • Ypač poliruotas stiebo kaklas sumažina riziką pažeisti gūžduobės intarpą smūgio metu.
 • Padidinta stiebo anti-rotacija.
 • Dviguba danga stiebui suteikia papildomo tvirtumo.
 • Puikus pirminis stabilumas ir pagreitintas įaugimas į kaulą.

POLARSTEM stiebas kartu su kitomis kompanijos „Smith & Nephew“ gūžduobėmis implantuojamas Europos, Azijos, Amerikos šalyse ir Australijoje. Apie ilgą šio stiebo tarnavimo laiką liudija įvairių šalių endoprotezų registrų duomenys. 

Klubo sąnario endoprotezo stiebas „Polarstem“
SMITH&NEPHEW

VERILAST◊ (OXINIUM lydinio galvutė ir polietileninis intarpas XLPE) – technologija sukurta kompanijos „Smith & Nephew“.

OXINIUM – tai metalo lydinys, kuris yra sudarytas iš labiausiai su organizmu suderinamų metalų: cirkonio ir niobio, kurie priklauso tai pačiai metalų grupei kaip ir titanas. Šis metalo lydinys turi transformuotą keramikinį paviršių, susidarantį cheminio proceso metu deguonies ir aukštos temperatūros pagalba.

Patentuoto lydinio pagalba sujungiamos keramikos ir metalo stiprybės, tokios kaip nusidėvėjimo mažinimas ir tvirtumas, atmetant keramikinių implantų silpnybes (ribotas implantavimo galimybes ir neatsparumą lūžiams), taip pat išvengiama galimo jautrumo metalui.

 • Atsparumas korozijai.
 • Žemas nusidėvėjimo lygis.
 • Puikus biologinis suderinamumas.
 • Ilgaamžiškumas.

2013 metų Australijos endoprotezų registro duomenimis, „Smith & Nephew“ kompanijos lydinys „Oxinium“, keramikizuoto metalo / modifikuoto polietileno kategorijoje, užėmė aukščiausią poziciją (98 %), vertinant išsilaikymo (8 metų laikotarpyje) lygį.

Klubo endoprotezo gūžduobė „R3“ su VERILAST◊ technologijos komponentais
SMITH&NEPHEW

Klubo sąnario gūžduobė R3. Ši gūžduobė buvo sukurta tam, kad atitiktų visų, net aktyvių pacientų poreikius. Ir sukurta taip, kad tenkintų ateities technologijų galimybes pacientams, o universalus metalinis įdėklas būtų pritaikytas galimiems ateities paviršiaus ir fiksavimo pasirinkimams.

 • STIKTITE technologijos akytas paviršius geresnei fiksacijai ir greitesniam įaugimui į kaulą.
 • Poliruotas vidinis paviršius nusidėvėjimo sumažinimui.

Gūžduobė R3 suteikia pažangią klubo sąnario pakeitimo sistemą, kartu įtraukiant ir didesnio diametro galvutės dydžius, platų sąnarinio paviršiaus pasirinkimo spektrą, optimizuotą judesio amplitudę ir supaprastintus instrumentų rinkinius.

Klubo sąnario gūžduobė „R3“
SMITH&NEPHEW

Klubo sąnarinių paviršių artroplastija – tai unikali chirurginė procedūra, kai klubo komponentai (šlaunies galvutė ir gūžduobė) yra paprasčiausiai performuojami, o ne visai pakeičiami, kaip darant klasikinę klubo sąnario keitimo operaciją.

BIRMINGHAMO KLUBAS◊ (BHR◊) klubo sąnario paviršiaus keitimo sistema – pasaulyje lyderiaujanti tokio tipo klubo sąnario keitimo sistema, apimanti minimalų kaulo praradimą ir padedanti atstatyti prarastą klubo funkciją.

BHR◊ – aukštos kokybės implantas, kuris ne tik išsaugo kaulą, suteikia puikią judesio amplitudę, bet yra ir ilgalaikis. Tai yra puiki gydymo alternatyva fiziškai aktyviam asmeniui, kuriam reikalinga klubo operacija.

Vietoj viso klubo pakeitimo, BHR◊ pakeičia tik sąnario paviršių. Susidėvėjusi kremzlė ir pažeistas viršutinis kaulo sluoksnis yra pašalinamas ir vietoj pašalinto sluoksnio uždengiamas patvarus, nesusidėvintis metalinis paviršius. Procedūros metu yra pakeičiama gūžduobė, ir pakeičiamas šlaunikaulio galvos paviršius.

BHR◊ klubo sąnarinių paviršių implantas suteikia vilties jaunesniems, aktyviems pacientams, kuriems gali prireikti keleto operacijų per gyvenimą. Išsaugant kaulą pradžioje bus apribota būtinybė atlikti sudėtingas chirurgines korekcines operacijas ateityje.

Klubo sąnarinio paviršiaus keitimo sistema „Birminghamo klubas“
SMITH&NEPHEW

Lietuvoje ir pasaulyje didėja kelio sąnario endoprotezavimo operacijų skaičius. Tai susiję su senstančia visuomene bei augančiu lėtinių uždegiminių kelio sąnario ligų skaičiumi. Šios problemos sprendimas tampa vis labiau aktualus, reikalingas ilgalaikis gydymas ir reabilitacija, todėl neretai kelio sąnario endoprotezavimas tampa viena iš efektyviausių priemonių, atstatant pažeisto sąnario funkciją, sumažinat skausmus, bei užtikrinant gerą ilgalaikį rezultatą.

Kelio implantai skirti atstatyti sutrikusias sąnario funkcijas ir kiek įmanoma panaikinti diskomfortą, taip suteikiant galimybę grįžti į kasdieninį gyvenimą. 

LEGION – kelio sąnario endoprotezavimo sistema, kurią (remiantis pasaulinės klasės GENESIS II dizainu ir beveik 20 metų apimančiais klinikiniais tyrimais) sukūrė kampanija „Smith & Nephew“. Ši sistema skirta tam, jog operacijos metu pacientas būtų užtikrintas, jog net ir iškilus nenumatytiems sunkumams chirurgas turės lankstų komponentų pasirinkimą ir parinks geriausiai tinkantį, kuris atitiks aukščiausius paciento lūkesčius ir tiksliai atstatys kelio sąnario funkciją.

LEGION kelio sąnario endoprotezo sistema išsiskiria šiomis savybėmis:

 • biologiškai suderinama implanto technologija su itin žemu nusidėvėjimo lygiu;
 • padidintas stabilumas apsaugant nuo per didelės įtampos (atliekant lenkimą);
 • dėl originalaus endoprotezo dizaino ir minimalios sąnarinių paviršių pašalinimo operacijos metu išsaugojama didesnė kaulinė masė;
 • sistemos universalumas leidžia chirurgams supaprastinti sprendimo priėmimą operatyviai ir suteikti inidvidualią sąnario priežiūrą kiekvienam pacientui (parenkant optimaliausius komponentus pagal individualią anatomiją);
 • endoproteze naudojamas OXINIUM lydinys, kurio dėka sumažėja jautrumas metalui (nepasireiškia alerginės reakcijos).

Kelio sąnario endoprotezas „LEGION“
SMITH&NEPHEW