Kaulas – kietas ir standus organas, kuris auga ir vystosi.  Jis yra sudarytas iš: antkaulio, kaulinės medžiagos ir kaulų čiulpų. 

Daugiau nei 200 kaulų, susijungusių įvairiomis jungtimis, sudaro žmogaus griaučius. Žmogaus kaulų skaičius per gyvenimą nuolat kinta: kūdikis jų turi apie 270. Augant susidaro vis daugiau kaulėjimo taškų, todėl paauglys vaikystėje kaulų gali turėti net 365. Baigus bręsti, atskiros kaulinės skeleto dalys susijungia į vientisus kaulus, tad kaulų skaičius sumažėja: suaugusio žmogaus kūne yra apie 200 pastovių kaulų. Be jų dar yra 3 klausomieji kauleliai ir dar apie 20 mažyčių (nepastovių). Tad išvis suaugusiojo kūną sudaro apie 226 kaulai.

Traumatologija – chirurgijos šaka, tirianti ir gydanti judamojo aparato (kaulų ir raumenų), odos ir gleivinės sunkius ūminius pažeidimus ir sužalojimus, po jų atsirandančius organizmo pakitimus. Dažniausiai pasitaikančios traumos: kaulų lūžiai, sumušimai ir patempimai, raumenų, sąnarių ir raiščių pažeidimai.

Galimi du gydymo metodai (priklausomai nuo kaulo pažeidimo lygio):

  • konservatyvusis (lūžusios galūnės sutvirtinimas gipsu ar jo pakaitalais);
  • operacinis (vidinė fiksacija osteosintezės implantais arba išorinė fiksacija).

Jei kaulų lūžio nepavyksta išgydyti konservatyviu metodu, atliekama kaulų sujungimo operacija – osteosintezė.

Operacijos metu kaulai sujungiami metalo implantų pagalba (pvz.: sraigtais, plokštelėmis, intramedulinėmis vinimis, vielomis). Metalo implantai kaulo gijimo procese dalyvauja kaip stabilumo garantas, neleidžia lūžusio kaulo fragmentams dislokuoti. 

Šis gydymo metodas pranašesnis už konservatyvų, kadangi yra atkuriamas anatominis kaulo vientisumas. To pasekoje pacientas gali greičiau pradėti judinti sužeistą galūnę, sumažėja kaulo gijimo komplikacijų rizika.

Mūsų siūlomi aukščiausios kokybės, naujausios bei pažangiausios technologijos osteosintezės implantai bei instrumentai, atitinka visus Europos Sąjungoje keliamus kokybės reikalavimus. Galime pasiūlyti itin platų traumatologinių implantų asortimentą (tiek plokšteles, tiek užrakinamų plokštelių ir užrakinamų intramedulinių vinių sistemas), skirtą gydyti tiek viršutinių, tiek apatinių galūnių lūžiams. Esant poreikiui, turime galimybę tiekti traumatologinius implantus, dengtus silicio anglies danga, kurios savybės prilygsta deimantui. Implantas yra labai tvirtas ir atsparus korozijai, pasižymi itin aukštu biologiniu suderinamumu. Tai gali būti itin aktualu pacientams, kurie yra alergiški įvairiems metalams ar jų lydiniams.  

Išorinė fiksacija – tai chirurginis gydymo būdas, naudojamas kaulų ir pažeistų minkštųjų audinių stabilizavimui, kai apkrovas laikanti konstrukcija yra už galūnės ribų, o apkrovos nuo kaulo jai yra perduodamos įtemptomis vielomis, vinimis arba strypais.

Išorinė fiksacija naudojama:

  • sunkių atvirų kaulų lūžių stabilizavimui;
  • kaulų nesuaugimų (esant infekcijai) stabilizavimui;
  • apatinių ir viršutinių galūnių ašies poslinkio ir / ar galūnių ilgio koregavimui;
  • pradiniam minkštųjų ir kaulinių audinių stabilizavimui, esant daugybiniam organizmo sužalojimui (politraumai);
  • uždarų lūžių stabilizavimui, esant sunkiems susijusių minkštųjų audinių sužeidimams;
  • laikinam minkštųjų audinių ir raiščių sužeidimų stabilizavimui;
  • artrodezės ir osteotomijos atvejais.

Tai, kokie implantai bus naudojami, kiekvienu individualiu atveju sprendimą priima pacientą gydantis traumatologas. Nepriklausomai nuo to, kuris mūsų įmonės siūlomas traumatologinis implantas ar prietaisas naudojamas gydant pacientą, mes garantuojame, jog tai yra aukščiausios kokybės produkcija.